Atostogaujame, šiuo metu užsakymų nepriimame.
Gėlių pristatymas Vilniuje Naujienos Paprasti, bet efektyvūs sprendimai: kaip skintas gėles vandenyje išlaikyti ilgiau?

Paprasti, bet efektyvūs sprendimai: kaip skintas gėles vandenyje išlaikyti ilgiau?

Gavę gėlių, visad jaučiamės smagiai ir pakylėtai, nes gėlės visuomet simbolizuoja artimo, mylimo žmogaus dėmesį. Deja, kaip ir visi skinti augalai, šios anksčiau ar vėliau nuvysta, o mes dėmesio ženklais norime gėrėtis ir mėgautis kuo ilgesnį laiką, todėl šiame straipsnyje pateikiame pagrindinių patarimų sąrašą, kuris padės jūsų nuostabioms gėlėms gyvuoti ilgiau.

Pirmasis, tačiau labai svarbus patarimas – prieš naudodami vazą, visad ją gerai išplaukite. Atrodo, jog neseniai ją naudojote, o po naudojimo gerai iššveitėte iš padėjote atgal į lentyną? Nesvarbu, prieš merkdami naują puokštę gėlių, būtinai vazą išplaukite iš naujo, nes bakterijos kenkia gėlių žiedams. Be to, prieš užsakydami gėles, pasidomėkite, ar jūsų vazos aukštis atitiks žiedų kotelių ilgį.

Antra, kad ir kaip žaviai jūsų puokštė atrodo plastikinėje plėvelėje, nieku gyvu jos ten nepalikite. Gėlių kotelius apkirpkite įmerkę į dubenį taip, kad jis apsemtų kerpamą vietą. Kirpkite įstrižai, kad kerpama vieta sudarytų smailesnį kampą. Tai padeda gėlėms įsisavinti vandenį ir maistingąsias medžiagas. Kirpdami nesutraiškykite gėlių kotelių, geriau šiam darbui atlikti įsigykite aštrias floristo žirkles. Vilniuje ir visoje Lietuvoje jų rasite bet kuriame sodo prekėmis prekiaujančiame prekybos centre.

Trečiasis patarimas – atgaivinti skintas gėles galite pamerkę į šiltą, rankoms plauti tinkamos temperatūros vandenį. Jokiu būdu nepersistenkite – vanduo neturi būti toks karštas, jog lengvai galėtų apdeginti ir jūsų rankas ar plaudami jas po tokios temperatūros vandeniu, tiesiog jaustumėtės nepatogiai. Gėles merkite tik į tokį vandenį, priešingu atveju jau kitą dieną matysite, kaip jūsų nuostabių rožių puokštė lenkia žiedus žemyn, o trečiąją dieną jas greičiausiai reikės išmesti.

Ketvirtasis ir mums visiems plačiai žinomas – būtinai pašalinkite nuo stiebelio tuos lapus, kurie yra žemiau vazos vandens lygio, nes tai išlaiko vandenį švarų, tuo tarpu pūvantys lapai ir ant jų esantys mikroorganizmai jį lengvai užteršia. Būtinai keiskite vazoje esantį vandenį kasdien.

Penktasis patarimas – pagaminkite gėlėms „limonado“. Jo receptas paprastas – vienas valgomasis šaukštas baliklio pilamas į vandenį, po jo šliūkštelkite vieną valgomąjį šaukštą cukraus ir maždaug 2 valgomuosius šaukštus šviežios citrinos sulčių. Jeigu neturite baliklio, tiks kelios tabletės aspirino, kurias paverskite milteliais sutrupindami jas šaukštu. Verta atsižvelgti ir į gėlių spalvą – jeigu žiedai ryškūs, geriau naudokite aspiriną, priešingu atveju baliklis gali paveikti jūsų ryškiai raudonų žiedų puokštę. Cukrus vandenyje augina bakterijas, kurios kenkia gėlėms (tačiau cukrus yra jų maistinė medžiaga). Aspirinas arba baliklis apsaugo vandenį nuo cukrumi mintančių bakterijų dauginimosi. Įpilkite šio tirpalo į vazą ir visuomet laikykite puokštę atokiau nuo tiesioginių saulės spindulių.

Na, ir šeštasis – grožėkitės gamtos spalvomis savo namuose!

Tinklalapyje neradote norimų gėlių?
Pasiteirauti
Norite nustebinti mylima žmogų, ar uzsisakyti gėlių sau ? Užsisakykite gėlių iš plataus pasirinkimo vietoje !

Tiamogeles.lt puslapyje yra naudojami slapukai.

Naršydami toliau Jūs sutinkate su būtinaisiais slapukais. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu.

Išsamią informaciją rasite privatumo politikos puslapyje